Filter

Näitan 1–52 tulemust 230-st

Mida on vaja teada oma nahast ja igapäevasest näohooldusest?

Naha väljanägemine peegeldab palju seda, kuidas on inimese üldine tervislik seisund. Palju mõjutab seda tervislik toitumine ja hea uni, kuid ära ei tohiks unustada ka igapäevast näohooldust. Kuna nahahooldus on niivõrd personaalne ja arvamusi erinevate toodete ja rutiinide kohta on väga palju erinevaid, siis tuleb meeles pidada mõnda põhitõde, mis aitab näohoolduse sinu jaoks veidi lihtsamaks muuta. 

Kõigepealt tasuks selgeks teha, milline on sinu nahatüüp, et selle järgi näohoolduses paremini orienteeruda. Peamised nahatüübid on:

  • Normaalne nahk – Nahapoorid on väikesed ja mustust ei esine, nahk on sile, pehme ja elastne. 
  • Kuiv nahk – Nahapoorid on väikesed ja mustust ei esine (v.a. miiliumid ehk “piimatäpid”). Peale pesu on kiskuv tunne ning nahapind võib ketendada.
  • Kombineeritud nahk – Nahapoorid on suuremad ning mustus on silmaga märgatav. T-tsoon on rasusem ning nahavärvus ebaühtlane.
  • Rasune nahk – Nahapoorid on laienenud, selgelt nähtavad ning nahk on läikiv. 

Oluline on oma nahka igapäevaselt puhastada, hooldada ja kaitsta. Nahahooldus koosneb tavaliselt kolmest sammust:

  • Puhastamine – Näo pesemine näopesugeeli, -piima või -vahuga.
  • Toonimine – Naha tasakaalustamine toonikuga.
  • Niisutamine – Naha niisutamine ja pehmendamine kreemiga. 

Ükskõik milliste nahahooldustoodete või rutiinide kasuks te otsustate on ikkagi kõige tähtsam jälgida, et need teie nahale sobivad ja nahk muutuks elavaks, toidetuks ja näeks parem välja. Kindlasti tuleb uutele näohooldustoodetele anda aega, et näha kas need sobivad ja toimivad. Tulemusi on näha ainult järjepideva kasutamise korral. Kuna nahk muutub vanadusega, siis on hea mõne aja tagant oma näohooldustooted üle vaadata. 

Professionaalid soovitavad mistahes nahahooldustooteid kasutada paksuse järjekorras – kõige õhemast kuni kõige paksemani.