Filter

Näitan kõiki 28 tulemust

Kodune kulmuhooldus – mida silmas pidada?

Kulmuhooldus on oluline, sest hästi kitkutud ja kena kujuga kulmud toovad välja su säravad silmad ning annavad näole hoopis värskema mulje. Kulmuhooldust saab edukalt teha ka kodus, kuid esmalt võiks siiski spetsialisti juurest läbi astuda, kes aitaks maalida perfektse kulmukaare, et seda edaspidi juba koduses kulmuhoolduses paari nädalase vahega ise üle värvida. Kui siiski spetsialisti juurde minekuks aega napib, siis saab sellega ka kodustes tingimustes hakkama.

Kolm asja, mida kodus kulme kitkudes jälgima peaks:

  • Et kulmu algus liiga kaugele ei jääks.
  • Kuhu jääb kulmu tipukoht.
  • Kus kulm lõppeb.

Kindlasti tuleks jälgida, et kulmu liiga peenikeseks ei kitkuks, sest hiljem on kulmu raske taastada. Kui oled kitkumisega siiski liiale läinud, tuleks alustada kulmude taastamisega. Õige toitumine ja ripsme- ning kulmuseerumid võivad olla suureks abiks. 

Abiks kulmuhoolduses on ka naturaalsed õlid – näiteks riitsinuse-, makadaamia- ja takjajuureõli. Kõiki õlisid ja seerumeid tuleks ise katsetada, et leida enda jaoks kõige sobivam.

Kas kulmude värvimine kodus on võimalik?

Koduse kulmuhoolduse osa on ka kulmude värvimine. Algajal on kodus kõige lihtsam värvida keemilise värviga, hiljem kui asi juba selge, siis võib ka henna baasil värve proovida. Keemilist värvi on lihtsam parandada ning nahalt maha saada. Kui nahk on keemiale siiski tundlik, on meie tootevalikus ka põhitoonides tundlikule nahale mõeldud värve.

Värvitoon vali oma juuksevärvile lähim toon – must on enamasti eesti naisele liiga tume. 

Kodune kulmude värvimine: 

  • Puhasta kulm ja kulmuümbrus.
  • Kaitse kulmude ümber olevat nahka näiteks vaseliiniga.
  • Sega värv ja vesinik. Tavaliselt on värvikarbi peal kirjas, millises vahekorras vesinikku ja värvi segada.
  • Kanna värv kulmule. Kui soovid loomulikku tulemust on toimeaeg lühike, umbes 2-3 minutit.
  • Eemalda värv kulmudelt vatipadjaga.

Vajadusel kasuta värvieemaldusainet.