Kas sina pesed oma juukseid õigesti?

Oled kindel, et võimalikult väheste toodete kasutamine ja kuumtööriistade vältimine aitab su juuste tervisele ja särale kaasa? See võib toimida, aga võib minna ka täiesti vastupidi – draamavaba ja minimaalsete juuksehooldustoodete kasutamine võib kaasa tuua ka ebameeldivusi. Oled sa õhtul juuksed ära pesnud ning siis hommikul ärgates avastanud, et juuksed on jälle täiesti ära vajunud ja rasvased? Sel juhul oleks aega üle vaadata oma juuksehooldus rutiin, mis tooteid sa kasutad ja mida sa valesti võiksid teha.

Õnneks on meil välja pakkuda ka lahendusi, mida silmas pidades sa võiksid oma juuksehoolduse üle vaadata.

Kõige elementaarsem viga, mida inimesed teevad on oma juuksetüübil valede juuksehooldustoodete kasutamine. Soovitame nõu küsida oma juuksurilt või konkreetselt juuksehooldusega tegelevatest poodidest, mis võiksid olla sobivad tooted sinu juuksetüübile. Väga paljud on oma juustega pettunud, ning arvavad, et hooldamine on keeruline, tegelikult on lihtsalt õigeid tooteid vaja.

Oma vanu juuksehooldustooteid välja vahetada on tegelikult väga lihtne, trikk seisneb ainult selles, et seda tuleb teha tasakesi ja aegamööda, sest järsk muutus võib jälle kaasa tuua probleeme. Juuksed võivad muutuda raskeks ja soovitud volüüm ning kergus jääb tulemata. Samuti võib järsk toodete muutus endaga kaasa tuua peanaha kuivuse ja jäägid peanahal. Eriti tähelepanelik peaks olema igasuguste õlide üleliigse kasutamisega. 

Kui proovite uut juuksehooldustoodet, siis alustage väikestest kogustest (eriti kui tegemist on hooldavate- või stiliseerimistoodetega), ning tasapisi suurendage koguseid. 

Üks suuremaid kahuste juuste süüdlasi on kuumakaitse mitte kasutamine.

 • ,

  Extreme Liss Smooth Soft Spray 250ml

  25.90 
 • ,

  Wild Straight Spray 250ml

  24.00 

Muidugi on juustele õige toote leidmine vaid pool võidust. Kui olete õige šampooni endale leidnud, siis tuleb seda ka õigesti kasutada. Tähtis on juukseid kaks korda šampoonitada. Esimene kord eemaldab õli ja rasu ainult teie peanahalt ja šampoon ei pruugi isegi vahutama hakata. Teise pesu ajal hakkab šampoon kindlasti vahutama ning eemaldab rasu ka ülejäänud juustest ning juuksed jäävad puhtad. 

 • ,

  Keep Phyto Shampoo 250ml

  25.20 
 • ,

  No Frizz Shampoo 250ml

  18.00 
 • ,

  Scalp Massage Brush White

  2.00 

Viimane nõuanne juuste õigeks pesuks on veetemperatuuri kontrollimine. Kõik armastavad kuuma dušši, kuid külm vesi mõjub teie juustele palju paremini. Juukseid šampoonitades võite kasutada sooja vett, et rasu kergemini juustest välja saada, kuid loputamiseks tasuks kasutada külma vett, kuna see aitab sulgeda juuste soomuskihi, mis omakorda hoiab niiskuse paremini juustes ning juuksed näivad tervemad ja läikivamad. 

Lisaks elavdab külm vesi peanaha vereringet, mis paneb juuksed kiiremini kasvama.

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Olete just selle toote ostukorvi lisanud::