Juuksed langevad välja? Mis nüüd saab?

Paljud meist on peale juuksepesu äravoolust ja põrandalt lahtisi juukseid leidnud (või harja küljest peale föönitamist) ning imestanud nende hulga üle. Kõigil juhtub seda ja uuringud on näidanud, et keskmisel inimesel langeb päeva jooksul peast 50 kuni 100 juuksekarva. Tundub palju, aga kas ikka on? Millal peaks juuste väljalangemise pärast muretsema hakkama?

Juuste väljalangemine on loomulik osa juuste elutsüklis. Iga juuksekarv su peas läbib erinevad kasvutsüklid, saavutanud oma maksimaalse pikkuse, ta puhkab veidi ning seejärel langeb välja. Juuste väljalangemine muutub problemaatiliseks, kui sa märkad oluliselt rohkem juuksekarvu välja langemas kui tavaliselt. Kui juukseid hakkab ära tulema palju ühest kohast korraga, peanahale tekivad kiilad alad või juuksed muutuvad märgatavalt õhemaks, on aeg muretseda. Mõned põhjused, mis juuksed välja langevad:

Geenid – Kiilaspäisust võivad põdeda nii mehed kui ka naised. Kui su peres selline probleem on, siis võib see ka sind kimbutada.

Hormoonid – Hormonaalsed muutused või häired võivad endaga kaasa tuua juuste väljalangemise. Paljud naised märkavad, peale sünnitust või menopausi, suuremat juuste kaotust. 

Stress – Äärmuslik füüsiline või emotsionaalne stress võib endaga kaasa tuua ajutise juuste väljalangemise. Selle võivad endaga kaasa tuua trumad nagu näiteks lahutus, lähedase surm, operatsioon jms.

Vitamiini puudus – Juuste väljalangemine võib juhtuda ka siis, kui te ei saa piisavalt vajalikke toitaineid, näiteks valgud, raud või vitamiin B12.

Haigused – Mõned haigused, näiteks diabeet ja teatud autoimmuunhaigused võivad tekitada suurema juuste väljalangemise. 

Soengud – Osa soenguid võib juuksejuuri kahjustada selliselt, et juuksekarv ei saa oma tavapärast elutsüklit enam jätkata. Sellised soengud on näiteks igasugused tugevad patsid vastu peanahka. 

Kui sulle tundub, et näed suurenenud juuste väljalangemist juukseid pestes või neid harjates, siis ära mine paanikasse. Uuringud näitavad, et iga kolmas naine kogeb oma elus kasvõi korra juuste väljalangemist. Kui sul on ette tulnud hormoonaalseid muutuseid, stressi või haiguseid, siis see on ajutine ning täna juuste kasvutsüklile võib väljalangemine kesta umbes neli kuud. Tasub lihtsalt oma arsti ja juuksuriga nõu pidada, mis kõige kiiremini ja paremini sinu juukseid taastada aitaks. 

Mõned asjad, millele sa ise juba mõtlema võid hakata, enne kui juuksed välja langema hakkavad: 

Kas sa sööd piisavalt proteiini? Piisavalt proteiini aitab juustel kasvada ning hoiab need terved ja säravad. 

Söö vitamiine! Piisavalt vitamiine (C, B12, D3, raud, tsink) hoiavad su juuksed õnnelikud (ja sind ka!).

Maga siidist padjapüüriga. Siid on pehmem ja sildam kui puuvill ning ei sasi ja rebi su juukseid nii palju. 

Hoia oma peanahka. Sügelev ja kehtendav peanahk võib ka juuksejuuri kahjustada. Proovi peanaha raviks mõeldud Jungle Feveri toodetesarja Lossless (siin näiteks ampullid), mis hoiab ära kõõma ja punetuse. 

Jälgi, kuidas oma juustega ringi käid. Väldi tugevaid peadligi soenguid. Ära kasuta liialt tihti soengu tegemiseks kuuma (sirgendajad ja koolutajad). Hoidu juuste blondeerimisest ja liiga tihti värvimisest. Kui oled lasknud oma juukseid liiga tihti keemiliselt töödelda, siis oleks kasu ühest heast sügavniisutavast maskist

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga