Teave OZONE (O3) kohta

Osoon – keemiliselt O3 – on ebastabiilne gaas, mille molekulaarse koostise moodustavad 3 hapnikuaatomit ja seetõttu on see määratletud ka kui “aktiivne hapnik”. Osooni võime hävitada ja pärssida patogeene on teada kuni üheksateistkümnenda sajandini. Mikrogrammid osooni liitri kohta võivad tõhusalt tappa mikroobe, viirusi ja baktereid, kuna see toimib
bakteritsiid, hävitades organismide välise valgubarjääri. Selle ja selle muude oluliste omaduste jaoks kasutatakse osooni edukalt meditsiinilis-tervise valdkonnas nn osoneteraapia abil.
Terviklik kosmeetiline ravi võimaldab ravitaval subjektil saada konkreetseid ja käegakatsutavaid tulemusi, ilma et kasutataks teistsuguseid tooteid. Lisaks tungib osoon massaaži ajal läbi naha piimhappe ja teiste dermis leiduvate toksiinide oksüdeerimise kaudu, leevendades valu.

 

Kuidas see reageerib?

Osoonimolekul on lihtsalt hapniku täiendava aatomiga rikastatud hapniku molekul, mis saadakse kõrgepinge elektrienergia abil vastavalt reaktsioonile: 3O2 → 2O3.
Osooni toodetakse looduslikult ja kunstlikult:
– Looduslikult: osoon toodetakse looduslikult teatud tüüpi keemiliste reaktsioonide kaudu. Päikese ultraviolettkiirte valgustus ja fotokeemiline mõju niiskes keskkonnas, eriti päikesetõusu ja loojangu ajal; kõrgeimad kontsentratsioonid on merel ja mägedes. Moodustatud kõrgete pingete tagajärjel on välk osooni peamine tootja. Värske eripärane lõhn pärast äikest on põhjustatud selle gaasi tekkimisest.
– Kunstlikult: saab toota kunstlikult, korrates samasugust looduses esinevat nähtust. “Osoonigeneraatorid” on masinad, mis toodavad gaasi eriti kõrgete pingete ja ultraviolettkiirguse abil. Mõlemas meetodis purunevad hapniku molekulide vahelised sidemed. Osonisaatorites kasutatakse nii õhku kui ka puhast hapnikku, viimane tekitab suurema koguse osooni.

 

Taimne osoneeritud õli

Osooni suhteliselt lühike eluiga õhus tähendab, et seda ei saa suures koguses säilitada ja see omadus võib mõnel juhul kehtestada selle rakenduste piiranguid.
Oliivi-, päevalille-, lina-, kanepi- ja jojobaõlides kapseldatakse osoon õli molekulaarstruktuuri osoniidiühendi kujul ja see stabiliseerub, võimendades selle kestust, kuid seda tuleks säilitada madalal temperatuuril.
Suure asendamatute rasvhapete sisaldusega õli on ainus kandja, mis võimaldab osoonil püsida pika aja vältel aktiivses olekus.
Osooni mikrokapseldamise protsess võtab paar päeva pidevat mullitamist ja tulemuseks on tugev, tihe õli, milles on rohkesti peroksiide. Kui osoonist pidevalt ja pikka aega (vähemalt 3 või 4 nädalat) läbi õli mullitatakse, muutub see õli salviks, millel on hämmastavad raviomadused.
Osoniseeritud õli pealekandmine nahale, manustades koe väikeses koguses osooni ja lipiide oksüdaasi toimel, vabastades selle järk-järgult ja tekitades bioloogilise toime, stimuleerib vereringet.

 

Põlksalt OZONE (O3) omadustest

Teaduslikult tõestatud osooni peamised omadused on:
– Limaskestade hõõrumine ja regenereerimine, kuna osoon soodustab roojamist, stimuleerides granuleerimiskoe moodustumist. Selle õli paikne kasutamine võimaldab osoonil tungida kudedesse ja ravida jaotustükke, põletusi, haavandeid, kahjustusi ja nakkusi.
– Antibakteriaalne: osooni bakteritsiidne toime põhineb otsestel mehhanismidel, indutseerides bakterite endi rakuseina hävimist fosfolipiidide ja nende valkude peroksüdatsioonireaktsioonide (oksüdatsiooniprotsess tänu molekulaarsele hapnikule) kaudu ja kaudselt aktiveerides endogeenset kaitset mehhanismidele, eriti suurendades fagotsüütide, see tähendab nende rakkude, mis neelavad rakuvälist materjali, näiteks bakteriaalset, metaboolset aktiivsust.
– Viirusevastane: osoon suudab ümbritsetud viiruste, st teatud tüüpi viiruste ümbrise korral toimida viiruse retseptorite tasemel, indutseerides seondumiskoha muudetud elektroonilist konfiguratsiooni. Viirus ei suuda sihtrakku tungida, blokeerides sellega replikatsioonitsükli.
– Põletikuvastane: osoon kutsub esile vähenenud prostaglandiinide sünteesi, soodustades hapet põhjustavat põletikku, vähendades seeläbi biogeensete amiinide vabanemist põletiku kohas.
– Valuvaigisti: saadakse tänu suuremale hapnikuvoolule põletiku kohas ja keemiliste vahendajate oksüdeerumisele, mis määravad valuliku stiimuli.
– Immuunmodulatoorne: osoon avaldab tsütokiine indutseerivat toimet (tsütokiinidel on võtmeroll immuunsussüsteemi reguleerimisel), soodustades seeläbi immuunsussüsteemi arengut.

 

Rakendused

Osoneeritud õli, ehkki see on registreeritud kosmeetiliselt ja mitte ravimina, võib seda kasutada mitmesuguste häirete jaoks, sealhulgas:
Akne: puhastage nägu osoonitud veega ja kandke osoonitud õli või seda sisaldavat kreemi 2 korda päevas. See aitab ringlust ellu viia ja seejärel võõrutada.
Kuivad ja lõhenenud huuled: haava taastamiseks kandke osoonitud õli otse huultele.
Ekstraktsioonid ja jaotustükid: osoneeritud õli on esmaabivahend igat tüüpi marrastuste ja sisselõigete jaoks tänu oma suurepärastele antiseptilistele tervendavatele omadustele. Sellel on kergelt antistaatiline toime ja see tuletab meelde kahjustatud piirkonna verevarustust.
Dermatiit / ekseem / psoriaas: kandke osoonitud õli või seda sisaldavat toodet 2 korda päevas.
Mesilaste ja sääskede hammustused: kandke kahjustatud piirkonda ja masseerige.
Onühhomükoos: lõigake küüsi nii palju kui võimalik ja kandke õli 2 korda päevas. Seen ei suuda aktiivse hapniku juuresolekul ellu jääda.
Herpes: kandke 2-3 korda päevas kuni täieliku paranemiseni. Osoonitud õli aitab kiiresti nahka parandada.
Põletus ja päikesepõletus: osoonitud õli aitab nahal uuesti epiteelistuda ning vähendab ka valu ja põletikku.
Seentest põhjustatud valged laigud: kandke kahjustatud piirkonda 2 korda päevas.
Tselluliit: kandke otse kahjustatud alale osoonitud õli või konkreetset toodet
mis seda sisaldab, et vähendada pannikulopaatia nähtavust. Abiks massaažid, saun või aurusaun.

 

OZONO Tervis ja ilu

Edu valem: Elba saare päike ja loodus, kogu Firenze kunsti ja moe võlu ning Parma meisterlikkus võidurõõmus.

 

Ilufilosoofia

Meie kosmeetikatoodete rida esindab täiesti uuenduslikku meetodit nahahoolduseks, mis ühendab tippkosmeetika parimad koostisosad osoonitud õli omadustega, mis on saadud ja stabiliseeritud eksklusiivse patenteeritud protsessi kohaselt.
Osooni terapeutiliste omadustega rikastatud kosmeetikatoodete pikaajalistel traditsioonidel põhinevate toodete meisterdamine võimaldab nahka hapnikuga varustada, seda taastada, plekkide vastu võidelda ja kaitsta seda väliste ainete eest.
See on selles valdkonnas tõeline uuendus, kuna näo- ja kehahoolduseks mõeldud osoonitooted ulatuvad tavapärasest kosmeetikast kaugemale, piirdudes nn kosmeetikatoote või tehnoloogilise või funktsionaalse kosmeetikaga.
Osoonitud õli hoiab osooni selles mikrokapslis pikka aega ja seda sisaldavate toodete kasutamine võimaldab vabastada osoonid, O3 derivaadid, mis perfundeeruvad kuni dermiseni ja toidavad mikrotsirkulatsiooni. See protsess soodustab kollageeni ja elastiini tootmist, samuti epidermise rakuvahetust, millel on nähtav vananemisvastane toime.
Seetõttu väldib osoonitud õli sisaldavate toodete kasutamine dermokosmeetikumis märkimisväärselt rakkude vananemist, luues antioksüdantse toime, kõrvaldades naha plekid ja väikesed kortsud, niisutades, kaitstes ja muutes epidermise heledamaks, elastsemaks ja mõnusalt sametiseks.
Meie OZONO tervise- ja ilutooted on hüpoallergeensed, need ei sisalda parabeene, parafiini ega nafta derivaate, nad ei ole agressiivsed ja austavad naha delikaatsust.
Liini on dermatoloogiliselt testinud Ferrara ülikooli kosmeetikakeskus.